PDO Summer Challenge 2024 

                                          

 

Herkesin sabırsızlıkla beklediği "PDO Summer Challenge 2024" 01 Temmuz 2024 Pazartesi akşamı başlıyor. Organizasyonun bitiş tarihi ise katılımcı takım sayısına göre belli olacak ve daha sonra yine bu sayfadan tüm katılımcılara açıklanacaktır.

Her sene olduğu gibi bu sene de PDO Group olarak "PDO Summer Challenge 2024"te her seviyeden oyuncunun keyif alabileceği, eğlenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir format oluşturmaya çalıştık.

Challenge Formatı: Takımlar normal kış sezonunda olduğu gibi gruplarda maçlarını yapacak ve başarılı olan takımlar gruplarında aldıkları dereceye göre Playoff maçları oynamaya hak kazanacaklardır. Katılımcı takım sayısına göre maçlar Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü oynanacak ancak Playoff'lara kadar her takım haftada sadece tek maç yapacaktır.

Maç Formatı: Önceki senelerde olduğu gibi tüm maçların eşli oynanması planlanmaktadır. İlk olarak 3 adet eşli tam board (20-12,D,T,B,H) “Karambol Kriket” maçı yapılacak, arkasından bir adet “Sayılardan (20-10,D,T,B,H) "Cezalı Kriket” takım maçı oynanacak ve son olarak da yine 3 adet eşli “Double Out 501 Sayı” maçı oynanarak karşılaşma sona erecektir.

Her maça bull atarak başlanacaktır. İlk bull atışını ev sahibi takım yapacaktır. Grup maçlarında takım maçının sayı değeri olmayacaktır. Her eşli Kriket ve Sayı maçının puan değeri 2. Toplamda 12 puanın en az 8'ini alan takım galip sayılacaktır. Galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilecektir. Grup maçları sonunda takımlar arasında puan eşitliği oluşması durumunda genel averaja bakılacaktır.

Takım Formatı: Takım kadroları en az 8, en çok 12 kişiden oluşacaktır. Takımların maça eksiksiz çıkabilmesi için en az 6 oyuncu gerekmektedir. Bir takımın maça çıkabilmesi için gereken minimum oyuncu sayısı ise dörttür. Aynı şekilde takım maçlarına da en çok 8 en az 4 oyuncu ile çıkılabilir.

PDO Group'a iletilen takım kadrolarında en az bir kadın sporcunun yer alması gerekmektedir. Her takımın maç akşamında bir eşli kriket ve bir eşli sayı maçında en az bir kadın oyuncu oynatması gerekmektedir. Kadın oyuncu oynatmadığı takdirde iki eşli maça çıkamayacağı için o eşli maçları kaybetmiş sayılacaktır. (Maçın tamamını değil, sadece kadın oyuncunun oynaması gereken eşli maçları) Yani kadrosunda o akşam için kadın oyuncu olmayan takımın kazanabileceği maksimum puan 8 olabilecektir.

Takımların seviyelerinin birbirlerine mümkün olduğunca yakın olabilmesi, hem heyecanın daha yüksek olması hem de tüm takımların daha çok eğlenebilmesi açısından önemli diye düşünüyoruz. Bunun için PDO Group olarak 2023 - 2024 Kış Sezonu, Masters 501 ve Reserve 501 Challenge'da en yüksek ortalamaya ulaşan (501 EYO) 60 oyuncuyu belirleyerek (minimum 5 maç yapmış), A ve B olarak iki gruba ayırdık. Takımlar her gruptan belirli bir sayıda oyuncu alabilecekler. Buna göre her takım;

1. A grubundan 2 sporcu almaları durumunda B grubundan sporcu alamayacaklar.

2. A grubundan 1 sporcu alan takımlar B grubundan 2 oyuncu alabilirler.

3. A grubundan sporcu almayacak takımlar B grubundan toplam 3 sporcuyu kadrolarına dahil edebilirler.

 

Gruplar:

A Grubu                                                   :

1. Meriç Gürbüz

2. Ahmet Ertuğrul

3. Muhammed Alparslan

4. Gökhan Ulusoy

5. Emre Toros

6. Eser Tekin

7. Serkan Karakuş

8. Özkan Arslan

9. Utku Karaca

10. Çağrı Turgut

11. Murat Uran

12. Osman Onursal

13. Emin Uzunlu

14. Cem Canik

15. Şükrü Taylan Çakmak

16. Hakan Aydın

17. Emrah Müderrisoğlu

18. M.Arda Erkoç

19. İlayda Tarhan

20. Birol Çetin

21. Uğur Çelik

22. Elbruz Hanaşoğlu

23. Mete Özdemirci

24. Ege Gönüllü

25. Volkan Ceylangüden

26. Semih Pişmiş

27. Erdem Bakar

28. Cenk Avcı

29. Emrah Duralı

30. Hakan Önal

 

B Grubu                                                   :

 31. Emin Albayrak

32. Eray Köklü

33. Engin Kayaoğlu

34. Burak İlikli

35. Oktay Sevinç

36. Oğuzhan Kaya

37. Cem Hoşnam

38. Sedat Özel

39. Hakan Erdil

40. Bora Temizsoy

41. Okan Hatunoğlu

42. Coşkun Atmaca

43. Serkan Yalız

44. Selim Testi

45. Hanifi Kaçar

46. Ömer Öner

47. Uğur Dural

48. Emre Akkaya

49. Eray Gürdoğan

50. Baran Görmez

51. Reşat Nuri Aslan

52. Yavuz Çay

53. Ufuk Yücel

54. Erkan Akıllı

55. Veli Güneş

56. Mert Koçak

57. Görkem Yetişkin

58. Atıl Erarslan

59. Gökay Gülin

60. Mert Erdoğan

 

PDO Summer Challenge 2024 kupasına katılım için son başvuru tarihi 27 Haziran 2024 Perşembe akşamı saat 20:00 olarak belirlenmiştir. Katılım başvuruları takımların oynayacakları mekanlar aracılığıyla yapılacaktır. Takım başvuruları ELDEN YAPILMAYACAK ve "bilgi@dartspdo.org" adresine E-MAİL OLARAK YAPILACAKTIR. Yukarıda belirtilmiş gün ve saatten sonra tarafımıza yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Son derece önemli olarak; Katılım olarak herhangi bir oyuncudan ya da takımdan katılım ücreti alınmayacak, organizasyon sonucunda da dereceye giren takımlara başarı seviyelerine göre kupa ve madalyalar takdim edilecektir. Herhangi bir maddi ödül söz konusu değildir.

Şimdiden katılacak tüm takımlarımıza üstün başarılar ve en üst seviyede eğlenceler diliyoruz.

Saygılarımızla.

PDO Group