Ustaların Ustası; Efes Enfess 

Efes Enfess Duruşu

Masters Kriket Ligi Sonunda Şampiyonunu buldu.

Reserve Lig'in Şampiyonlarının arka arkaya belli olmasından sonra Ustalar'ın ilk Şampiyonluk kupası da dün akşam sahibini buldu.Efes Enfess!

Son derece çekişmeli geçen Masters Kriket Ligi final serisinde dün akşamki maça kuvvetli rakibi Ç.S.D. karşısında 2-1 önde başlayan Efes Enfess 4. maçı da kazanarak seride durumu 3-1'e getirdi ve 2009 - 2010 sezonunun Masters Lig'deki ilk şampiyonluk kupasının sahibi oldu.

Birer, ikişer dartın sonuçları belirlediği seride 4. maç da baştan sona kadar çekişme içinde geçti. 4-2 Efes Enfess üstünlüğüyle sona eren tekli maçların arkasından Efes Dark maçını da kazanan Enfess büyük bir avantaj elde etmiş oldu.

Eşli maçlarda ise Ayhan "DJ" Turalı - Oktay Sevinç ikilisi ilk maçı kazanarak durumu bir anda 4-4'e getirdi. Ancak tüm seri boyunca en kritik anlarda, en kritik galibiyetlere imza atan tecrübeli Emre "The Bull" Toros - Utku "Resetter" Karaca ikilisi rakiplerini 2-0 gibi rahat bir sonuçla geçince hem Ç.S.D. takımının bütün ümitlerini bitirdi, hem de takımlarına Masters Kriket Ligi Şampiyonluğunu kazandırmış oldu.

PDO Group tarafından bu sene 3. sü düzenlenen Efes Dark Ankara Dart Ligi'nde her sene Kriket Ligi finaline yükselme başarısı gösteren Ç.S.D. takımı geçen sezondan sonra bu sezonda finalde kaybetmenin üzüntüsünü yaşarken bir taraftan da her sene gösterdiği ciddi performans ve süreklilikle bu ligin en önemli takımlarından birisi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Kendilerini gösterdikleri bu büyük performansdan dolayı tebrik ediyoruz.

Efes Enfess ise bu sezonun başında yeni takım kadrosunu açıkladığından beri hem Masters Sayı hem de Masters Kriket Lig'lerinin en önemli favorilerinden biri olarak görülmesinin boşu boşuna olmadığını kanıtladı. Özellikle Masters Kriket Ligi kadrolarında bu sene Akdeniz Kupasına katılan 4 kişilik erkek milli takımından tam 3 sporcu bulunduran Şampiyon, oluşturduğu bu önemli kadronun ilk meyvelerini toplamanın mutluluğunu yaşadı.

Kendilerini tebrik ediyor, 19 Haziran Cumartesi akşamı 312arena'da düzenlenecek ve ligin en önemli kupası olarak kabul edilen Masters Sayı Ligi büyük finalinde bir başka büyük takım olan Pool Number One karşısında kendilerine başarılar diliyoruz.

PDO Group