Nerede Kalmıştık? 

 

 

Sevgili Dartseverler,

Bildiğiniz gibi 14 Şubat 2012 tarihinde kamuoyunca malum bir takım sebepler dolayısıyla PDO Darts Challenge durdurulmuştur. Geçen bir hafta içerisinde oyuncular, mekanlar ve Federasyon ile yapılan görüşmeler sonucunda var olan sorunlar irdelenmiş, çözüm yolları ortaya konulmuş ve vakit geçirmeden bu çözüm yolları üzerinde çalışılmaya başlanmıştır.

Özellikle Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu açısından PDO Darts Challenge'ın olması gerektiği gibi yasal bir platform üzerine getirilmesi için görüşmeler tüm hızıyla devam etmektedir. Bir aksilik çıkmaması durumunda kısa bir süre sonra PDO Group ve Federasyon arasında gerekli anlaşmalar imzalanacaktır.

Bu gelişmeler ışığında PDO Darts Challenge'ın bugün, yani 21 Şubat 2012 Salı günü itibariyle kaldığı yerden devam edilmesine karar verilmiştir. Fikstür üzerinde gerekli değişiklikler gün içerisinde tamamlanacak ve bu akşam itibariyle maçlar oynanmaya başlayacaktır.

Bunun yanı sıra, olayların bu noktaya gelmesine sebep olan etkenler de tespit edilmiştir. Bir daha Challenge'mızın kesinti yaşamaması için bazı kararlar alınacak ve önümüzdeki günler içerisinde siz değerli katılımcılarımızla paylaşılmak suretiyle uygulamaya konulacaktır.

Bize bu süreç içerisinde desteklerini telefon, mesaj ve sosyal medya aracılığıyla ileterek yanımızda olduğunu belirten tüm katılımıcılarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz. Sizlerin desteğiyle her zaman daha iyisini, daha güzelini sizlere sunma çabamız devam decektir.

BDO tarafından düzenlenen tarihin en önemli turnuvalarından Lakeside Dünya Kupası maçlarının öncesinde söylenen açılış lafında olduğu gibi; "Let's Play Darts!"

Saygılarımızla.

PDO Group