PDO Summer Challenge 2018 

                                       

Herkesin sabırsızlıkla beklediği "PDO Summer Challenge 2018"  25 Haziran 2018 Pazartesi akşamı başlıyor. Organizasyonun bitiş tarihi ise katılımcı takım sayısına göre belli olacak ve daha sonra yine bu sayfadan tüm katılımcılara açıklanacaktır.

Her sene olduğu gibi bu sene de PDO Group olarak "PDO Summer Challenge 2018"da her seviyeden oyuncunun keyif alabileceği, eğlenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir format oluşturmaya çalıştık.

Challenge Formatı: Takımlar normal kış sezonunda olduğu gibi gruplarda maçlarını yapacak ve başarılı olan takımlar gruplarında aldıkları dereceye göre Playoff maçları oynamaya hak kazanacaklardır. Katılımcı takım sayısına göre maçlar Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü oynanacak ancak Playoff'lara kadar her takım haftada sadece tek maç yapacaktır.

Maç Formatı: Önceki senelerde olduğu gibi tüm maçların eşli oynanması planlanmaktadır. İlk olarak 3 adet eşli tam board (20-12,D,T,B,H) “Karambol Kriket” maçı yapılacak, arkasından bir adet “Sayılardan (20- 10,D,T,B,H) Cezalı Kriket” takım maçı oynanacak ve son olarak da yine 3 adet eşli “Double Out 501 Sayı” maçı oynanarak karşılaşma sona erecektir.

Her maça bull atarak başlanacaktır. İlk bull atışını ev sahibi takım yapacaktır. Grup maçlarında takım maçının sayı değeri olmayacaktır. Her eşli Kriket ve Sayı maçının puan değeri 2. Toplamda 12 puanın en az 8'ini alan takım galip sayılacaktır. Galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilecektir. Grup maçları sonunda takımlar arasında puan eşitliği oluşması durumunda genel averaja bakılacaktır.

Takım Formatı: Takım kadroları en az 8, en çok 12 kişiden oluşacaktır. Takımların maça eksiksiz çıkabilmesi için en az 6 oyuncu gerekmektedir. Bir takımın maça çıkabilmesi için gereken minimum oyuncu sayısı ise dörttür. Aynı şekilde takım maçlarına da en çok 8 en az 4 oyuncu ile çıkılabilir.

PDO Group'a iletilen takım kadrolarında en az bir bayan sporcunun yer alması gerekmektedir. Her takımın maç akşamında bir eşli kriket veya bir eşli sayı maçında en az bir bayan oyuncu oynatması gerekmektedir. Bayan oyuncu oynatmadığı takdirde bir eşli maça çıkamayacağı için o eşli maçı kaybetmiş sayılacaktır. (Maçın tamamını değil, sadece bayan oyuncunun oynaması gereken eşli Sayı ya da Kriket maçını) Yani kadrosunda o akşam için bayan oyuncu olmayan takımın kazanabileceği maksimum puan 10 olabilecektir.

Takımların seviyelerinin birbirlerine mümkün olduğunca yakın olabilmesi, hem heyecanın daha yüksek olması hem de tüm takımların daha çok eğlenebilmesi açısından önemli diye düşünüyoruz. Bunun için PDO Group olarak 2017 - 2018 Kış Sezonu'nda en yüksek ortalamaya ulaşan (501 EYO) 60 oyuncuyu belirleyerek, A ve B olarak iki gruba ayırdık. Takımlar her gruptan belirli bir sayıda oyuncu alabilecekler. Buna göre her takım;

1. A grubundan 2 sporcu almaları durumunda B grubundan sporcu alamayacaklar.

2. A grubundan 1 sporcu alan takımlar B grubundan 2 oyuncu alabilirler.

3. A grubundan sporcu almayacak takımlar B grubundan toplam 3 sporcuyu kadrolarına dahil edebilirler.

Gruplar:

A Grubu                                                     :

1 Emre "The Bull" Toros

2 Engin Kayaoğlu

3 Ümit Uygunsözlü

4 Çağrı "BigBang" Turgut

5 Gökhan " El Dorado " Ulusoy

6 Ahmet Ertuğrul

7 Cem Kıreker

8 Muharrem "Mummy" Kemaoğlu

9 Bahtiyar Majidov

10 Utku "Resetter" Karaca

11 Mürsel "Crescent" Yavuz

12 Yavuz "Speedy" Çay

13 Cihangir Kalyoncu

14 Alper Subaşı

15 Eser Tekin

16 Atıl Erarslan

17 Ege "Kaptan" Gönüllü

18 Sinan Sarısu

19 Deniz "Antidote" Gökgöz

20 Emin Uzunlu

21 Erkan Uslu

22 Bora "Mesih" Temizsoy

23 Abidin Şimşek

24 Veli "Wilo" Han

25 Elbruz "Yetersiz" Hanaşoğlu

26 Kağan "Tokatçı" Aytek

27 Ertan Ezen

28 Kayhan Özyıldırım

29 Nihat Özgören

30 Serkan Kabal

 
B Grubu                                                   :

31 Alpcan Mercan

32 Ömer Öner

33 Cumhur "Cımır" Bezirci

34 Erkut "Psyche" Kötülek

35 Mete "Doc" Özdemirci

36 Cemal Efes

37 Eren Köse

38 Hanefi Çelebi

39 Sedat Öncel

40 Serkan Yalız

41 Cenk "Hunter" Avcı

42 Yılmaz Patlar

43 Ayhan "Atıcı" İşler

44 Semih Pişmiş

45 Birol "Don Cimbome" Çetin

46 Barış Bulgun

47 Sedat "Y.E.S. Man" Özel

48 Onur "Avukat" Öztürk

49 Ayaz Gürkan Akın

50 Mustafa Aygün

51 Alperen Yıldızalp

52 Kuzgun Toprak

53 Mevlüt "Doktor" Bozdemir

54 Ahmet Burak Eşiyok

55 Osman Tosun

56 Sadık Özdemir

57 Başaran Alev

58 Mert "Zıtar" Nayan

59 Erdem "The White" Bakar

60 A. Berk Zilifdar

 
PDO Summer Challenge 2018 kupasına katılım için son başvuru tarihi 21 Haziran 2018 Perşembe akşamı saat 20:00 olarak belirlenmiştir. Katılım başvuruları takımların oynayacakları mekanlar aracılığıyla yapılacaktır. Takım başvuruları ELDEN YAPILMAYACAK ve "bilgi@dartspdo.org" adresine E-MAİL OLARAK YAPILACAKTIR. Yukarıda belirtilmiş gün ve saatten sonra tarafımıza yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Son derece önemli olarak; Katılım olarak herhangi bir oyuncudan ya da takımdan katılım ücreti alınmayacak, organizasyon sonucunda da dereceye giren takımlara başarı seviyelerine göre kupa ve madalyalar takdim edilecektir. Herhangi bir maddi ödül söz konusu değildir.

Şimdiden katılacak tüm takımlarımıza üstün başarılar ve en üst seviyede eğlenceler diliyoruz.

Saygılarımızla.

PDO Group