PDO Summer Challenge 2022 

                                          

 

Herkesin sabırsızlıkla beklediği "PDO Summer Challenge 2022" 04 Temmuz 2022 Pazartesi akşamı başlıyor. Organizasyonun bitiş tarihi ise katılımcı takım sayısına göre belli olacak ve daha sonra yine bu sayfadan tüm katılımcılara açıklanacaktır.

Her sene olduğu gibi bu sene de PDO Group olarak "PDO Summer Challenge 2022"de her seviyeden oyuncunun keyif alabileceği, eğlenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir format oluşturmaya çalıştık.

Challenge Formatı: Takımlar normal kış sezonunda olduğu gibi gruplarda maçlarını yapacak ve başarılı olan takımlar gruplarında aldıkları dereceye göre Playoff maçları oynamaya hak kazanacaklardır. Katılımcı takım sayısına göre maçlar Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü oynanacak ancak Playoff'lara kadar her takım haftada sadece tek maç yapacaktır.

Maç Formatı: Önceki senelerde olduğu gibi tüm maçların eşli oynanması planlanmaktadır. İlk olarak 3 adet eşli tam board (20-12,D,T,B,H) “Karambol Kriket” maçı yapılacak, arkasından bir adet “Sayılardan (20- 10,D,T,B,H) Cezalı Kriket” takım maçı oynanacak ve son olarak da yine 3 adet eşli “Double Out 501 Sayı” maçı oynanarak karşılaşma sona erecektir.

Her maça bull atarak başlanacaktır. İlk bull atışını ev sahibi takım yapacaktır. Grup maçlarında takım maçının sayı değeri olmayacaktır. Her eşli Kriket ve Sayı maçının puan değeri 2. Toplamda 12 puanın en az 8'ini alan takım galip sayılacaktır. Galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilecektir. Grup maçları sonunda takımlar arasında puan eşitliği oluşması durumunda genel averaja bakılacaktır.

Takım Formatı: Takım kadroları en az 8, en çok 12 kişiden oluşacaktır. Takımların maça eksiksiz çıkabilmesi için en az 6 oyuncu gerekmektedir. Bir takımın maça çıkabilmesi için gereken minimum oyuncu sayısı ise dörttür. Aynı şekilde takım maçlarına da en çok 8 en az 4 oyuncu ile çıkılabilir.

PDO Group'a iletilen takım kadrolarında en az bir kadın sporcunun yer alması gerekmektedir. Her takımın maç akşamında bir eşli kriket VEYA bir eşli sayı maçında en az bir kadın oyuncu oynatması gerekmektedir. Kadın oyuncu oynatmadığı takdirde bir eşli maça çıkamayacağı için o eşli maçı kaybetmiş sayılacaktır. (Maçın tamamını değil, sadece kadın oyuncunun oynaması gereken eşli Sayı ya da Kriket maçını) Yani kadrosunda o akşam için kadın oyuncu olmayan takımın kazanabileceği maksimum puan 10 olabilecektir.

Takımların seviyelerinin birbirlerine mümkün olduğunca yakın olabilmesi, hem heyecanın daha yüksek olması hem de tüm takımların daha çok eğlenebilmesi açısından önemli diye düşünüyoruz. Bunun için PDO Group olarak 2021 - 2022 Kış Sezonu'nda en yüksek ortalamaya ulaşan (501 EYO) 40 oyuncuyu belirleyerek, A ve B olarak iki gruba ayırdık. Takımlar her gruptan belirli bir sayıda oyuncu alabilecekler. Buna göre her takım;

1. A grubundan 2 sporcu almaları durumunda B grubundan sporcu alamayacaklar.

2. A grubundan 1 sporcu alan takımlar B grubundan 2 oyuncu alabilirler.

3. A grubundan sporcu almayacak takımlar B grubundan toplam 3 sporcuyu kadrolarına dahil edebilirler.

Gruplar:

A Grubu                                                     :

1.  Ahmet Ertuğrul
 
2.  Yücel Öztürk
 
3.  Egemen Toprak
 
4.  Eser Tekin
 
5.  Hanefi Çelebi
 
6.  Serkan Karakuş
 
7.  Cem Canik
 
8.  Çağrı Turgut
 
9.  Çetin Öner
 
10. Yavuz Çay
 
11. Gökhan Ulusoy
 
12. Elbruz Hanaşoğlu
 
13. Murat Uran
 
14. Semih Pişmiş
 
15. Volkan Ceylangüden
 
16. Ersan Şener
 
17. Reşat Nuri Aslan
 
18. Ken Macdonald
 
19. Hakan Aydın
 
20. Oktay Sevinç
 
B Grubu                                                   :

21. Sedat Özel

22. Cem Hoşnam

23. Semih Acar

24. Cem Kıreker

25. Mürsel Yavuz

26. Ertan Ezen

27. Coşkun Atmaca

28. Ahmet Burak Eşiyok

29. Atıl Erarslan

30. Hanifi Kaçar

31. Abidin Şimşek

32. Osman Onursal

33. Kanat Özenç

34. Hakan Erdil

35. Okan Hatunoğlu

36. Ufuk Yücel

37. Bora Gürsoy

38. Burak İlikli

39. Özgün Deniz Bal

40. Levent Tümtürk

 
PDO Summer Challenge 2022 kupasına katılım için son başvuru tarihi 30 Haziran 2022 Perşembe akşamı saat 20:00 olarak belirlenmiştir. Katılım başvuruları takımların oynayacakları mekanlar aracılığıyla yapılacaktır. Takım başvuruları ELDEN YAPILMAYACAK ve "bilgi@dartspdo.org" adresine E-MAİL OLARAK YAPILACAKTIR. Yukarıda belirtilmiş gün ve saatten sonra tarafımıza yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Son derece önemli olarak; Katılım olarak herhangi bir oyuncudan ya da takımdan katılım ücreti alınmayacak, organizasyon sonucunda da dereceye giren takımlara başarı seviyelerine göre kupa ve madalyalar takdim edilecektir. Herhangi bir maddi ödül söz konusu değildir.

Şimdiden katılacak tüm takımlarımıza üstün başarılar ve en üst seviyede eğlenceler diliyoruz.

Saygılarımızla.

PDO Group