Şimdi Dart Zamanı! 

                                            

Sevgili Dart Severler,

Uzun zamandır devam eden hazırlıklarda son noktaya gelindi ve PDO Group tarafından 15.si düzenlenecek olan Pub's Darts Challenge 2022 - 23 sezonu 07 Kasım 2022 Pazartesi akşamı atılacak ilk dartlarla başlıyor.
 
Daha önceki sezonlarda olduğu gibi 501 disiplininde maçlar Masters 501 Challenge ve Reserve 501 Challenge olarak iki ayrı klasmanda oynanacak. Masters 501 Challenge’da maçlar Salı gecesi oynanmaya devam ederken, Reserve 501 Challenge’da ise takım sayısına göre maçlar sadece Salı veya Pazartesi ve Salı günleri oynanacak.
 
Cricket Challenge’ da ise, tüm takımlar katılım sayısına göre oluşturulacak sayıda gruplarda yer alacak ve maçlar tek klasmanda Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacaktır (Reserve 501 challenge takım sayısına bağlı olarak Pazartesi günleri Criket Challenge takvimine dahil edilebilir).
 
Geçtiğimiz sezonlarda başlattığımız "Reserve 501" ve "Cricket Chalenge" klasmanlarında her takımın "Hem tekli hem de eşli maçlar dahil olmak üzere bir kadın oyuncu oynatma zorunluluğu vardır." Yani maç akşamı kadrosunda kadın oyuncu olmayan her takım tekli maçlarda 1, eşli maçlarda ise 2 puan olmak üzere toplam 3 puan kaybetmiş olarak başlar.
 
"http://www.dartspdo.org/yonetmelikler" adresinde yer alan yönetmeliğimizin A. Mekanların Tesis Kuralları maddesinde yer alan hususlara uygun şartlara sahip olan tüm mekanların katılabileceği Pub's Darts Challenge 2022-23 sezonunda organizasyona 18 yaşını doldurmuş tüm sporcular oynayacakları takım vasıtası ile başvurabilir.
 
Takımlar organizasyonda ev sahibi olarak oynayacakları mekanlar üzerinden lige katılım başvurusu yapacaklar, söz konusu mekanlar ise bu başvuruları mail yolu ile PDO Group yetkililerine ulaştıracaklardır. Başvurularda mutlaka takım kaptanı, takım kaptanın e-mail adresi ve cep telefon numarası belirtilmelidir. Takım oyuncu listelerinin en fazla 12, en az 10 sporcudan oluşması gerekmektedir ve katılım için oyuncularımızdan herhangi bir bedel talep edilmemektedir.
 
Yönetmeliklerimizde meydana gelebilecek değişiklikler yukarıda da bahsi geçen http://www.dartspdo.org/yonetmelikler adresinden yayınlanacak ve anında tüm katılımcı mekan, kulüp, takım ve oyunculara internet yolu ile bildirilecektir.
 
PDO Group tarafından düzenlenecek olan Pub’s Darts Challenge 2022 – 23 sezonunda yer almak için talepte bulunan tüm mekan, kulüp, takım ve oyuncular http://www.dartspdo.org/yonetmelikler adresinde yer alan yönetmelikte yazılı tüm kuralları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Bu sebeple yönetmeliklerimizin başta Mekan ve Kulüp yetkilileri ile takım kaptanları olmak üzere tüm katılımcılar tarafından iyice okunması ve incelenmesi büyük önem arz etmektedir.
 
Bunun dışında, organizasyonumuz dahilinde yer alacak takımların giriş, gruplara yerleştirilme ve fikstürün oluşturulma işlemlerinin sağlıklı bir şekilde ve zamanında gerçekleştirilebilmesi için takım başvurularının en geç 2 Kasım 2022 Çarşamba akşamı saat 20:00 de elimizde olacak şekilde tarafımıza e-mail  (bilgi@dartspdo.org) yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilecek başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
7 Kasım 2022 Pazartesi akşamı atılacak ilk dartlarla başlaması planlanan yeni sezonumuzun tüm katılımcılarımız için hayırlı olmasını diler, dartı seven tüm sporcularımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiriz.
 
Saygılarımızla
 
PDO Group