PDO Summer Challenge 2023 

                                        

Herkesin sabırsızlıkla beklediği "PDO Summer Challenge 2023" 10 Temmuz 2023 Pazartesi akşamı başlıyor. Organizasyonun bitiş tarihi ise katılımcı takım sayısına göre belli olacak ve daha sonra yine bu sayfadan tüm katılımcılara açıklanacaktır.

Her sene olduğu gibi bu sene de PDO Group olarak "PDO Summer Challenge 2023"de her seviyeden oyuncunun keyif alabileceği, eğlenebileceği ve kendini geliştirebileceği bir format oluşturmaya çalıştık.
 
Challenge Formatı: Takımlar normal kış sezonunda olduğu gibi gruplarda maçlarını yapacak ve başarılı olan takımlar gruplarında aldıkları dereceye göre Playoff maçları oynamaya hak kazanacaklardır. Katılımcı takım sayısına göre maçlar Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günü oynanacak ancak Playoff'lara kadar her takım haftada sadece tek maç yapacaktır.
 
Maç Formatı: Önceki senelerde olduğu gibi tüm maçların eşli oynanması planlanmaktadır. İlk olarak 3 adet eşli tam board (20-12,D,T,B,H) “Karambol Kriket” maçı yapılacak, arkasından bir adet “Sayılardan (20-10,D,T,B,H) "Cezalı Kriket” takım maçı oynanacak ve son olarak da yine 3 adet eşli “Double Out 501 Sayı” maçı oynanarak karşılaşma sona erecektir.
 
Her maça bull atarak başlanacaktır. İlk bull atışını ev sahibi takım yapacaktır. Grup maçlarında takım maçının sayı değeri olmayacaktır. Her eşli Kriket ve Sayı maçının puan değeri 2. Toplamda 12 puanın en az 8'ini alan takım galip sayılacaktır. Galibiyete 3, beraberliğe 1 puan verilecektir. Grup maçları sonunda takımlar arasında puan eşitliği oluşması durumunda genel averaja bakılacaktır.
 
Takım Formatı: Takım kadroları en az 8, en çok 12 kişiden oluşacaktır. Takımların maça eksiksiz çıkabilmesi için en az 6 oyuncu gerekmektedir. Bir takımın maça çıkabilmesi için gereken minimum oyuncu sayısı ise dörttür. Aynı şekilde takım maçlarına da en çok 8 en az 4 oyuncu ile çıkılabilir.
 
PDO Group'a iletilen takım kadrolarında en az bir kadın sporcunun yer alması gerekmektedir. Her takımın maç akşamında bir eşli kriket VEYA bir eşli sayı maçında en az bir kadın oyuncu oynatması gerekmektedir. Kadın oyuncu oynatmadığı takdirde bir eşli maça çıkamayacağı için o eşli maçı kaybetmiş sayılacaktır. (Maçın tamamını değil, sadece kadın oyuncunun oynaması gereken eşli Sayı ya da Kriket maçını) Yani kadrosunda o akşam için kadın oyuncu olmayan takımın kazanabileceği maksimum puan 10 olabilecektir.
 
Takımların seviyelerinin birbirlerine mümkün olduğunca yakın olabilmesi, hem heyecanın daha yüksek olması hem de tüm takımların daha çok eğlenebilmesi açısından önemli diye düşünüyoruz. Bunun için PDO Group olarak 2022 - 2023 Kış Sezonu'nda en yüksek ortalamaya ulaşan (501 EYO) 60 oyuncuyu belirleyerek, A ve B olarak iki gruba ayırdık. Takımlar her gruptan belirli bir sayıda oyuncu alabilecekler. Buna göre her takım;
 
1. A grubundan 2 sporcu almaları durumunda B grubundan sporcu alamayacaklar.

2. A grubundan 1 sporcu alan takımlar B grubundan 2 oyuncu alabilirler.

3. A grubundan sporcu almayacak takımlar B grubundan toplam 3 sporcuyu kadrolarına dahil edebilirler.
 
Gruplar:
 
A Grubu                                                   :
 
1. Eser Tekin
2. Hanefi Çelebi
3. Emine Dursun
4. Ahmet Ertuğrul
5. Serkan Karakuş
6. Çağrı Turgut
7. Gökhan Ulusoy
8. Emin Uzunlu
9. Emre Toros
10. Semih Pişmiş
11. Utku Karaca
12. Hakan Aydın
13. Cem Canik
14. Murat Uran
15. Mürsel Yavuz
16. Egemen Toprak
17. Yavuz Çay
18. Serkan Çantacı
19. Volkan Ceylangüden
20. Harun Hanefioğlu
21. Elbruz Hanaşoğlu
22. Mete Özdemirci
23. Cenk Avcı
24. Ali Hikmet Güven
25. Serkan Kabal
26. Osman Onursal
27. M Arda Erkoç
28. Ken Macdonald
29. Özkan Arslan
30. Burak İlikli
 
 
B Grubu                                                   :
 
31. Ruşen Ali Çelik
32. Abidin Şimşek
33. Cihangir Kalyoncu
34. Barış Bulgun
35. Birol Çetin
36. Berk Karagüzel
37. Yusuf Karataş
38. Ayaz Gürkan Akın
39. Cem Hoşnam
40. Reşat Nuri Aslan
41. Coşkun Atmaca
42. Sedat Özel
43. Oktay Sevinç
44. Atıl Erarslan
45. Emrah Müderrisoğlu
46. Ömer Kaçar
47. Ahmet Burak Eşiyok
48. Selim Testi
49. Erkan Akıllı
50. Cem Kıreker
51. Metin Razbonyalı
52. İsmail Doğan
53. Hanifi Kaçar
54. Ersan Şener
55. Servet Balıkçıoğlu
56. Emin Albayrak
57. Özgün Deniz Bal
58. Şükrü Çakmak
59. Levent Tümtürk
60. Nihat Özgören
 
 
PDO Summer Challenge 2023 kupasına katılım için son başvuru tarihi 06 Temmuz 2023 Perşembe akşamı saat 20:00 olarak belirlenmiştir. Katılım başvuruları takımların oynayacakları mekanlar aracılığıyla yapılacaktır. Takım başvuruları ELDEN YAPILMAYACAK ve "bilgi@dartspdo.org" adresine E-MAİL OLARAK YAPILACAKTIR. Yukarıda belirtilmiş gün ve saatten sonra tarafımıza yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
Son derece önemli olarak; Katılım olarak herhangi bir oyuncudan ya da takımdan katılım ücreti alınmayacak, organizasyon sonucunda da dereceye giren takımlara başarı seviyelerine göre kupa ve madalyalar takdim edilecektir. Herhangi bir maddi ödül söz konusu değildir.
 
Şimdiden katılacak tüm takımlarımıza üstün başarılar ve en üst seviyede eğlenceler diliyoruz.
 
Saygılarımızla.
 
PDO Group