Şimdi Dart Zamanı! 

                                      

 

Sevgili Dart Severler,

Uzun zamandır devam eden hazırlıklarda son noktaya gelindi ve PDO Group tarafından 16.sı düzenlenecek olan Pub's Darts Challenge 2023 - 24 sezonu 13 Kasım 2023 Pazartesi akşamı atılacak ilk dartlarla başlıyor.

Daha önceki sezonlarda olduğu gibi 501 disiplininde maçlar Masters 501 Challenge ve Reserve 501 Challenge olarak iki ayrı klasmanda oynanacak. Masters 501 Challenge’da maçlar Salı gecesi oynanmaya devam ederken, Reserve 501 Challenge’da ise takım sayısına göre maçlar sadece Pazartesi veya Pazartesi ve Salı günleri oynanacak.

Cricket Challenge’ da ise, tüm takımlar katılım sayısına göre oluşturulacak sayıda gruplarda yer alacak ve maçlar tek klasmanda Çarşamba ve Perşembe günleri oynanacaktır.

Geçtiğimiz sezonlarda başlattığımız "Reserve 501" ve "Cricket Challenge" klasmanlarında her takımın "Hem tekli hem de eşli maçlar dahil olmak üzere bir kadın oyuncu oynatma zorunluluğu vardır." Yani maç akşamı kadrosunda kadın oyuncu olmayan her takım tekli maçlarda 1, eşli maçlarda ise 2 puan olmak üzere toplam 3 puan kaybetmiş olarak başlar.

2023-24 Criket Challenge sezonunda, takımların seviyelerinin birbirlerine mümkün olduğunca yakın olabilmesi, hem heyecanın daha yüksek olması hem de tüm takımların daha çok eğlenebilmesi açısından diğer kış sezonlarına göre farklı bir konsepte geçiyoruz.

Bunun için PDO Group olarak 2022 - 2023 Kış Sezonunda en yüksek ortalamaya ulaşan (Masters - Reserve 501 EYO), minimum 5 maç yapmış 40 oyuncuyu belirleyerek özel bir grup oluşturduk. Takımlar, buna göre aşağıda belirtilen özel gruptan sadece iki oyuncuyu listelerine ekleyebileceklerdir. 

 

ÖZEL GRUP :

1.  Eser Tekin

2.  Hanefi Çelebi

3.  Emine Dursun

4.  Ahmet Ertuğrul

5.  Serkan Karakuş

6.  Çağrı Turgut

7.  Gökhan Ulusoy

8.  Emin Uzunlu

9.  Emre Toros

10. Semih Pişmiş

11. Utku Karaca

12. Hakan Aydın

13. Cem Canik

14. Murat Uran

15. Yavuz Çay

16. Mürsel Yavuz

17. Egemen Toprak

18. Serkan Çantacı

19. Volkan Ceylangüden

20. Elbruz  Hanaşoğlu

21. Mete Özdemirci

22. Cenk Avcı

23. Serkan Kabal

24. Osman Onursal

25. M.Arda Erkoç

26. Ken Macdonald

27. Özkan Arslan

28. Oktay Sevinç

29. Burak İlikli

30. Ruşen Ali Çelik

31. Abidin Şimşek

32. Cihangir Kalyoncu

33. Barış Bulgun

34. Birol Çetin

35. Berk Karagüzel

36. Ayaz Gürkan Akın

37. Cem Hoşnam

38. Reşat Nuri Aslan

39. Coşkun Atmaca

40. Sedat Özel

 

"http://www.dartspdo.org/yonetmelikler" adresinde yer alan yönetmeliğimizin A. Mekanların Tesis Kuralları maddesinde yer alan hususlara uygun şartlara sahip olan tüm mekanların katılabileceği Pub's Darts Challenge 2023-24 sezonunda organizasyona 18 yaşını doldurmuş tüm sporcular oynayacakları takım vasıtası ile başvurabilir.

Takımlar organizasyonda ev sahibi olarak oynayacakları mekanlar üzerinden lige katılım başvurusu yapacaklar, söz konusu mekanlar ise bu başvuruları mail yolu ile PDO Group yetkililerine ulaştıracaklardır. Başvurularda mutlaka takım kaptanı, takım kaptanın e-mail adresi ve cep telefon numarası belirtilmelidir. Takım oyuncu listelerinin en fazla 12, en az 10 sporcudan oluşması gerekmektedir ve katılım için oyuncularımızdan herhangi bir bedel talep edilmemektedir.

Yönetmeliklerimizde meydana gelebilecek değişiklikler yukarıda da bahsi geçen http://www.dartspdo.org/yonetmelikler adresinden yayınlanacak ve anında tüm katılımcı mekan, kulüp, takım ve oyunculara internet yolu ile bildirilecektir.

PDO Group tarafından düzenlenecek olan Pub’s Darts Challenge 2022 – 23 sezonunda yer almak için talepte bulunan tüm mekan, kulüp, takım ve oyuncular http://www.dartspdo.org/yonetmelikler adresinde yer alan yönetmelikte yazılı tüm kuralları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Bu sebeple yönetmeliklerimizin başta Mekan ve Kulüp yetkilileri ile takım kaptanları olmak üzere tüm katılımcılar tarafından iyice okunması ve incelenmesi büyük önem arz etmektedir.

Bunun dışında, organizasyonumuz dahilinde yer alacak takımların giriş, gruplara yerleştirilme ve fikstürün oluşturulma işlemlerinin sağlıklı bir şekilde ve zamanında gerçekleştirilebilmesi için takım başvurularının en geç 9 Kasım 2023 Perşembe akşamı saat 20:00 de elimizde olacak şekilde tarafımıza e-mail  (bilgi@dartspdo.org) yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilecek başvurular dikkate alınmayacaktır.

13 Kasım 2023 Pazartesi akşamı atılacak ilk dartlarla başlaması planlanan yeni sezonumuzun tüm katılımcılarımız için hayırlı olmasını diler, dartı seven tüm sporcularımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

Saygılarımızla

PDO Group